درد عصب کشی دندان

بازدید: 74 نفر
انتشار: 29 Amordaad 1401
درد عصب کشی دندان

یکی از ترس های بزرگ در مورد این نوع درمان این است که دردناک خواهد بود ، اما درمانی که توسط یک جراح دندانپزشک آموزش دیده انجام می شود باید نسبتاً بدون درد باشد . دردی که احساس می شود ناشی از عفونت است و نه از درمان . این درمان باعث ایجاد درد نمی شود . بلکه درمان عصب کشی دندان به کاهش درد دندان کمک می کند . جراح دندانپزشک با بی حسی موضعی درد عمل را تسکین می دهد . بعد از درمان ، برخی از حساسیت ها طبیعی است . این موقتی بوده و ممکن است داروهای بدون نسخه (OTC) برای تسکین آن کافی باشد . در صورت نیاز ، داروهای تجویز شده مانند ایبوپروفن در دسترس هستند . دندانپزشک ممکن است یک آنتی بیوتیک را برای درمان یا جلوگیری از عفونت تجویز کند .

عوارض عصب کشی دندان

مانند هر روش ، عوارض ممکن است رخ دهد . بعضی اوقات دندانپزشک فقط سه کانال ریشه را در دندان پیدا می کند در صورتیکه که چهار عدد دارد . اگر یک کانال درمان نشود ، ممکن است عفونت ادامه یابد و به استخوان گسترش یابد.دندانپزشک همچنین باید اطمینان حاصل کند که مواد پر شده به اندازه کافی به داخل کانال می روند تا آن را پر کنند. اگر کانال ریشه به درستی آب بندی نشود ، عفونت می تواند برگردد.در حین انجام عمل ، ریشه دندان ممکن است ترک خورده باشد ، یا ابزارها در کانال شکسته شوند یا کانال را سوراخ کنند . این باعث می شود که دندان به طور موثر پر نشود.
در صورت بروز عوارض ، متخصص می تواند سعی در اصلاح مشکل و تکمیل کانال ریشه کند.
برای جلوگیری از عوارض ، بیماران باید همیشه از دستورالعمل های دندانپزشک پیروی کنند . اگر آنتی بیوتیک مورد نیاز باشد ، لازم است که کل نسخه را تمام کنید . انجام یک ترمیم دائمی مانند روکش دندان ، پس از کامل شدن عصب کشی دندان ، ضروری است.